Najväčšie záhady na svete!!!

Vítajte na mojej stránke o záhadach!!!

Vítaj

Dik,že si nás navštívil

Timbuktu

Zaujímavé mesto celé z hliny!!!Tiež po česky:D

Timbuktu, hliněné město,utopené hluboko v Saharské poušti, bývalo branou do černé Afriky. Dnes je odříznuto od civilizace. Obyvatelé Timbuktu jsou většinou Tuaregové, kteří jsou původem Arabové. Kromě jejich temperamentu se odlišnost od Afričanů projevuje i jinými rysy obličeje a světlejším odstínem kůže, patrným na první pohled. Počátky Timbuktu nejsou zcela známé. Lze je vystopovat ve dvanáctém století, kdy místo sloužilo k odpočinku tuarežským pastevcům. Když si časem oblast horního Nigeru podrobil kmen Malinků, začalo vzkvétat i Timbuktu. Stalo se důležitým obchodním překladištěm.

Od čtrnáctého století tu vyrůstaly nádherné paláce a modlitebny, z nichž se řada dochovala do současnosti. Kromě místodržitelského paláce Maduga vznikla mešita Djinger-ber s mohutnou věží v súdánském stylu. Byla založena univerzita, která postupně získala pověst významného centra vzdělanosti v islámské části západní Afriky.

Žádné jiné africké město nebylo opředeno tolika záhadami jako právě Timbuktu. Ještě v polovině devatenáctého století do něho nevstoupil jediný Evropan.Odvážlivci, kteří se o to pokusili, zaplatili životem.Všechny nezdary podporovaly pověsti o bohatém městě, kde domy pokrývají zlaté střechy a jehož knihovny skrývají ve svých zdech množství vzácných rukopisů. Obchodníci sem přiváželi zlato, slonovinu, kůže a otroky a vyměňovali je za sůl, hedvábí a damašek.

 
Strach si podmaňuje myseľ